• Školu FELIX založilo OZ FELIX.

Občianske združenie FELIX Liptovský Mikuláš vzniklo v novembri 2017. Je zoskupením motivovaných ľudí, ktorí majú školopovinné deti  a záleží im na tom aké vzdelanie ich deti dostanú.Preto sa rozhodli zriadiť súkromnú základnú školu, ktorá napĺňa ich predstavy o modernom vzdelávaní a výchove detí.

Okrem tejto zriaďovateľskej práce občianske združenie FELIX Liptovský Mikuláš zriadilo pre region Liptov Regionálne centrum podpory učiteľov (RCPU), ktoré je financované z projektu Ministerstva školstva. Prostredníctvom vzdelávania učiteľov, prinášať OZ Felix LM do regiónu informácie o nových vzdelávacích a výchovných metódach.

OZ FELIX má 3 členov: Adriana Garrett, Silvia Procházkova, Peter Procházka. Štatutárom OZ Felix je Adriana Garrett.

OZ FELIX je ako zriaďovateľ SZŠ FELIX prijímateľom normatívnych a nenormatívnych dotácií získaných od Ministerstva školstva a mesta Liptovský Mikuláš, školného a poplatkov na ŠKD od rodičov. Tieto prostriedky prerozdeľuje do školy (SZŠ FELIX) a školských zariadení (ŠKD a výdajná školská jedáleň) vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Činnosť OZ FELIX je financovaná prostredníctvom rozpočtu SZŠ FELIX.

Bližšie info o OZ Felix Liptovský Mikuláš: RMNO (minv.sk)