Posledný septembrový týždeň Felixákov bol opäť veľmi pestrý, plný práce, aktivít, didaktických hier, ale samozrejme, aj času na relax.
Na matematike určovali počet prvkov v skupine a vyjadrovali ho prirodzeným číslom, vytvárali skupinu s daným počtom prvkov, sčitovali prirodzené čísla v číselnom obore do 10 a zapisovali počet do tabuľky. Rozvíjali manipulatívne zručnosti, a tak poznávali geometrické tvary a ich vlastnosti. Identifikovali jednoduché pravidlo vytvorenia danej postupnosti, dopĺňali do nej niekoľko chýbajúcich znakov či farieb. Porozumeli číslu ako počtu pomocou viacerých modelov (dotyk, zvuk, pohyb..). Vyznačovali tiež cestu v jednoduchom bludisku a labyrinte.
Na slovenskom jazyku sa Špióni ocitli na strašidelnom hrade, na ktorom spoznávali tlačený i písaný tvar veľkého a malého písmena U. Pracovali aj s tabuľkami, pomocou ktorých trénovali písmená a ich umiestnenie v riadkoch. Precvičovali tvorenie nových slov a viet, čím sa zároveň rozvíjala slovná zásoba a komunikačné zručnosti. Z grafomotoriky boli prítomné uvoľňovacie cviky zamerané na poloovál dolný - švih, vyplňovanie plochy, zmenšovanie dovnútra, písanie do linajok, striedanie veľkého a malého tvaru.
Na angličtine trénovali komunikáciu, zvládli pozdrav, predstavenie a rozlúčenie sa. Identifikovali farby, čísla 1–10 a spoznávali školské pomôcky. Počúvali a spievali piesne a vytvárali mini-flash cards zamerané na komunikáciu. Priestor bol vytvorený aj pre zaujímavé hry.
V klubíku sme sa tento týždeň venovali doprave. Najskôr sme si rozprávali, ako zdravíme ľudí, ktorých stretávame na „ceste“ do triedy. S tými, ktorí mali záujem sme v PL prirodzene vyvodili pojmy tykanie a vykanie. Iných zaujala dramatizácia situácií, v ktorých bolo potrebné využiť pravidlá slušnej komunikácie v prepojení s dopravou. Hitom tohto týždňa sa stali ručne vyrábané lietadielka a niektorí z nás preferovali skôr dopravné maľovanky. Všetkých však potešil list od tajného agenta, ktorý nám dal neľahkú úlohu. Vybudovať špiónske mesto s využitím odpadového materiálu. Deti tvorili v skupinách i individuálne. Spoločne sme tak vytvorili budovy, cestu, lode, lietadlá, či autá. Čas trávený von priniesol okrem iného kreslenie dopravných značiek do antuky, hru na taxikár, či tvorbu „poletúchov“, ktoré sme využili na hod do diaľky.