• Hurá, 1.6.2020 sa opäť vidíme v škole!

     • Milí rodičia a milí špióni. Všetky podrobné informácie k otvoreniu školy sa dozviete v súkromnej správe na edupage v Pokyne riaditeľa školy, ktorý sme zaslali dnes 25.5. 2020. Prosíme o preštudovanie tejto dôležitej správy.

      S pozdravom riaditeľka školy,

      Mgr. Lívia Drenková

    • Včelie týždne
     • Včelie týždne

     • Posledné dva týždne sa Felixáci v domácom vzdelávaní vydali na dobrodružnú výpravu do zaujímavého sveta včielok. Včielkami majú popretkávané všetky predmety a špiónske výzvy. Rozvíjajú  rôzne kompetencie, ako je odvaha, kreativita, zvedavosť, pracovitosť...  a dozvedajú sa veľa zaujímavostí.

      Stihli už objaviť kto býva v úli, ako vyzerá život včielky medonosnej, odkiaľ pochádza, ako sa vyvíja, aká je jej stavba tela, aká je funkcia robotnice, matky, trúda, aké sú včelie produkty a mnoho iných včielkovských zaujímavostí. 

      Na slovenskom jazyku objavili  a precvičovali písmenká dž, x, q a w. Vymysleli a napísali krásne tvorivé príbehy o tom, čo by sa dialo, keby sa stali včielkou. Niektorí dokonca vytvorili kreatívne projekty o včielkach. O ich tvorivom nasadení svedčia aj fotografie, ktoré sú súčasťou tohto príspevku.

      Na matematike si precvičovali sčítanie a odčítanie pomocou matematických šifier, vymysleli matematické príklady pre svojich kamarátov so včielkovskou tematikou, nazreli aj do geometrie a vytrovili svoje vlastné šesťuholníkové včelie plásty.  Na online hodinách precvičovali príklady na sčítanie a odčítanie, matematický autobus, v ktorom včely vystupovali aj nastupovali. Počet cestujúcich Felixáci zaznamenávali rôznymi spôsobmi  a snažili sa prísť na ten najlepší. Už sa tiež zoznamujú s novým matematickým prostredím – Abaku.

      Na anglickom jazyku si prostredníctvom online hodín s Justinom opakovali anglickú slovnú zásobu zo školy, rozprávali o včielkach, objavovali nové anglické slovíčka spojené so svetom včiel, stavbu tela včielky  a vytvorili svoje vlastné včeličky.

      Zajtra, na Svetový deň včiel, Felixákov čaká na online hodine Včielkový milionár. Čo myslíte, podarí sa im spoločnými silami a vedomosťami vyhrať milión? Ja myslím, že určite. Ale ak by náhodou aj nie, verím, že si hodinu užijú a že stále budú s nadšením a  odhodlaním  pokračovať na svojej ceste za poznávaním okolitého sveta. :)

     • Májový klubík

     • Novinkou májových klubíkov je rozvoj zručností. Každý štvrtok si zážitkovým spôsobom osvojujeme elementárne poznatky z hudobnej výchovy a učíme sa hrať na zobcovej flaute. Utorky naďalej patria tematickým dielničkam, ktorých súčasťou je nový alebo zopakovaný poznatok a praktická činnosť. Prvý májový klubík patril ľudovým remeslám, ktoré sme si priblížili cez rozprávku. Napokon sme si spoločne uplietli košík z dostupných materiálov (téglik a vlna). Verím, že už zdobí naše detské izby a slúži ako stojan na písacie potreby. S vytrvalcami sme si na záver vytvorili aj jednoduchý origami kvietok, ktorým mohli potešiť svoje mamičky. Ďalší utorok sme rozvíjali naše tvorivé videnie tým, že sme dávali novú podobu predmetom. Pomocou názorných ukážok sme sa zahrali na odborníkov a navrhovali netradičné využitie bežne používaných predmetov. Následne sme tvorili už každý osobitne. Pokrčený papier sme nalepili na výkres a dotvárali dielo vodovými farbami podľa toho, čo nám škvrna pripomínala. Oživili sme aj ďalšie predmety nášho okolia, ktorým sme dali podobu postáv či pozadia našich kreslených príbehov.

     • Klubíkový výlet do prírody :)

     • Tento týždeň sme sa s našou klubíkovou výpravou vybrali na virtuálnu prechádzku do prírody. Utorok sme odštartovali prezentáciou jarných rastliniek, ktoré nám nerobilo problém rozlíšiť. Vytvorili sme si jarný strom, ktorý sme maľovali s netradičným štetcom – spojenými vatovými tyčinkami. Vyskúšali sme si tiež bublinkové maľovanie, z čoho bolo viac zábavy ako poriadku :) Na záver sme sa zahrali na maliara Paula Klee a vytvorili sme si abstraktný obraz načrtnutý so zavretými očami. Štvrtkové poznávanie bolo inšpirované nápadom M. Montessori. Skúmali sme formy vody a pevniny. Začali sme 3D modelmi pozostávajúcimi z vody a plastelíny, pokračovali ukážkou reálnych fotografií a ukončili tvorbou 2D kartičiek. Niektorí z nás si začali ostrovčeky spontánne dotvárať, čo nakoniec prinieslo najväčšiu zábavu.